اشتباهات فنگ شویی در چیدمان منازل :

اصطلاح فنگ شویی به معنای ایجا تعادل و توازن در چیدمان هاست که در بسیاری از خانه ها یک سری نکات ریز ، باعث به هم ریختن این توازن شده و زیبایی دکوراسیون و چیدمان منازل را سلب می نماید .

اشتباهات رایچ فنگ شویی :

1. استفاده از عکس های خانوادگی در اتاق خواب : به دلیل خصوصی بودن اتاق خواب برای شما و همسرتان ؛ سعی کنید این عکس ها {خانوادگی ها} را در محلی غیر از اتاق خواب خودتان استفاده نمایید .

2. قرار دادن آینه مقابل درب ورودی : قرار دادن آینه در مقابل درب باعث می شود که انرژی مثبت در خانه به وسیله ی آیینه به بیرون منتقل شود .

3. استفاده از تلوزیون در اتاق خواب : به دلیل اشعه هایی که از از ابزار الکترونیکی ساطع می شود ؛ تاکید فنگ شویی بر این است که به دلیل ایجاد آرامش در اتاق خواب ها هیچ کدام از این ابزار را وارد اتاق نکنیم .

4. کف پوش های متفاوت در خانه : ایجاد تناسب و توازن در فنگ شویی ایجاب می کند که برای تمامی قسمت های خانه از کف پوش هایی با رنگ و جنس یکسان استفاده شود .

5. استفاده از رنگ های خنثی : استفاده از این رنگ ها علاوه بر این که انرژی ها را تحلیل می دهد ، باعث زدگی در طول زمان شده و ذهن را خسته می کند . بنابراین بهترین راه برای استفاده از این رنگ ها ؛ ترکیب آن ها با رنگ های گرم در چیدمان منازل می باشد .

استفاده از آکواریوم در آشپزخانه و اتاق غذاخوری ممنوع : در فنگ شویی در این دو مکان باید از عناصر آتش و زمین استفاده کرد و به همین علت استفاده از آکواریوم با وجود این که آب به عنوان عنصری مثبت در فنگ شویی شناخته می شود ، ممنوع شده است .


ن : معین
ت : سه شنبه 23 مرداد 1397

استفاده از قاب عکس در چیدمان منزل :

حتما برای همه ی ما اتفاق افتاده است که یک دیوار معمولی ، به دلیل دیزاین و طرح هایی که بر روی آ« قرار گرفته است ، به یک باره توجه ما را به خود جلب کند . ذلیل این امر استفاده ی درست و لصولی از قاب عکس ها به عنوان ابزاری کوچک اما پر اهمیت در چیدمان منزل می باشد .

شما نیز می توانید با استفاده از کمی خلاقیت ؛ از قاب عکس ها به عنوان المانی در زیبا سازی محل زندگی تان استفاده کنید .

چنان چه خواهان یافتن ایده هایی برای استفاده از قاب عکس ها در چیدمان خانه هستید ؛ ما را همراهی کنید .

اصول استفاده از قاب عکس در چیدمان منزل :

· قاب های یک شکل و یکسان : برای ایجاد توازن و زیبایی در چیدمان این قاب ها می توان آن ها را در دو ردیف همسطح با فاصله ی افقی بیشتر و فاصله ی عمودی کمتر ؛ برای عریض تر نشان داند فضا می باشد .

· طیف رنگی قاب ها : برای ایجاد توازن و زیبایی می توان قاب هایی در یک طیف رنگی استفاده کرد و یا این که میان تصاویر موجود در آن ها تناسب رنگی و تصویری ایجاد نماییم .

· توازن در چیدمان : برای یک دیوار بزگ می توان از جند قاب یزرگ تر در یک طرف و دو یا سه قاب با اندازه های متوسط در طرف دیگر آن ها استفاده کرد .

· نحوه ی قرار گرفتن قاب ها : می توان قاب های هم اندازه را به صورت عمودی بر روی دیوار نسب کرد و لا به لای آن ها از چیدمان قطری آن ها بهره برد . اگر تمامی قاب ها به یک اندازه هستند ، می توان آن قابی را در مرکز چیدمان قرار داد که تصویر و یا قاب تیره تری دارد . با این روش ، یعنی چیدمان قطری و عمودی ، ما یک هرج و مرج سازمان یافته را ایجاد کرده ایم.


ن : معین
ت : سه شنبه 23 مرداد 1397

افزودن رنگ به چیدمان منزل :

همه ی ما به تاثیر که رنگ ها در ایجاد زیبایی و آرامش در ذهن انسان دارند و یا بر عکس می توانند باعث تشویش خاطر شوند ، واقف هستیم . از آن جا که یکی از محیط های اصلی و بسیار مهم برای هر فرد ؛ منزل او می باشد ، برای ایجاد تنوع و روح بخشی به فضا ، می تواند ؛ با اضاقه کردن رنگ به چیدمان منزل ، آن جا را به محلی جدید و فرح بخش تبدیل کند .

راه های افزودن رنگ به چیدمان منزل :

پازچه : انتخاب بسیار خوب و کم هزینه ای نمی باشد که می توان از آن برای ایجاد روتختی ها کوسن ها پرده ها و یا روکش های صندلی استفاده کرده و تم های رنگی زیبایی را ایجاد کرد .

فرش و کف پوش : این عنصر به دلیل تنوع زیادی که در طرح و رنگ دارد ؛ می تواند انتخاب خوبی برای استفاده از رنگ های متنوع در یک محیط باشد .

پرده : انتخاب رنگ هاب متنوع به عنوان پارچه های پرده ای می تواند فضایی مدرن و لوکس و در عین حال زیبا را برای شما به ازمغان بیاورد .

ایتفاده از تابلو ها و آثار هنری : این عنصر لزما نباید اجناس گران قیمت و هزینه بر باشد . حتی می توان به وسیله ی خود افراد نیز طراحی و ساخته شوند و ببا ایجاد و استفاده از رنگ های متضاد با منزل در آن ها , کنتراست زیبا و جذابی را ایجاد کرد .

استفاده از گل و گیاه : حس طراوت و زندگی که در گیاهان وجود دارد ، به خودی خود می تواند تنوع در محیط را ایجاد کند . به عنوان مثال : می توان از گیاهانی که گل می دهند و یا گیاهان و کاکتوس هابدون گل در گلدان های رنگی با رنگ های متنوع ؛ برای ایجاد رنگ و تنوع در چیدمان منزل استفاده کنیم .


ن : معین
ت : سه شنبه 23 مرداد 1397

اصول کلی چیدمان منزل :

یکی از مهم ترین کارهایی که در منازل انجام می شود و با دقت و ظرافت خاصی همراه است ، این است که ما به چه نحوی وسایلی که در اختیار داریم ؛ را در ابن محیط چیده و قابل استفاده نماییم که علاوه بر زیبایی ، محیطی آرامش بخش را برای خود و میهمانانمان را به وجود بیاوریم .

نکات اصلی در چیدمان منازل :

o در اتاق های نشیمن ؛ سعی در ایجاد یک نقطه ی تمرکز داشته باشید که سایر وسیلعه ها را با توجه به قرار گیری آن نقطه ، بچینید

o مبل ها را در صورت امکان نزدیک به هم و دورتر از دیوارها قرار دهید که میزان صمیمیت و راحتی در هنگام مکالکات ، افزایش پیدا کند .

o میز ها را طوری قرار دهید که در دسترس همه ی افراد باشد و ارتفاع آن ها حداکثر تا دسته ی مبل ها برسد .

o به ذاندازه ی چند دسیمتر ؛ در میان وسایل ، فضایی را برای رفت و آمد در نظر بگیرید .

o فضای بین محل نهار خوری و نشیمن را یه وسیله ی ایجاد دیواری توسط مبلمان و پهن کردن قالیچه ها ؛ از یکدیگر مجزا نمایید .

o برای اتاق خواب از قالیچه های کوچک و نرم در اطراف تخت استفاده نمایید .

o استفاده از چراغ خواب و گلدان های طبیعی کوچک بیرای منحصر به فرد کردن فضا در اتاق خواب ، توصیه می شود .

o در اتاق خواب ، اولویت با ایجاد نور موضعب می باشد تا نورهای آویزان ! برای این کار از آباژور ها کمک بگیرید .

o در صورت وجود داشتن فضای کافی ؛ می توان از مبل های تک نفره - کنسول ها و یا صندوقچه هایی ئدر پایین تخت استفاده نمود .

o استفاده از تابلویی که عرض آن یک سوم تخت بوده و به تخت نزدیک می باشد ؛ می تواند علاوه بر ایجاد زیبایی ، فضایی رمانتیک و آرامش بخش را ایجاد کند .


ن : معین
ت : سه شنبه 23 مرداد 1397

استفاده از گیاهان در چیدمان منزل :

هر جا و هز زمانی که نام جیدمان را می شنویم ممکن است ذهن ما متبادر به مبلمن و فرش و پرده و ... شود . اما در ایام گذشته استفاده از گیاهان به عنوان وسیله و ابزاری که علاوه بر خواص ، دارای تنوع در نوع و زیبایی طبیعی می باشد ؛ به عنوان المانی در چیدمان منزل انتخاب شده اند .

استفاده از این وسیله ی طبیعی ، هز چند که می تواند از نظر زیبایی و سالم سازی محیط ؛ به ما کمک نماید ، اما برای جلوگیری از اتلاف آن ها و از دست رفتن زیباییشان و نیز دوچندان کردن جلوه ی آن ها در منازل ، نکاتی حائز اهمیت است که در ادامه به آن ها می پزدازیم .

نکات استفاده از پیاهان در چیدمان منزل :

§ چنان چه از گیاهان در دکور خود استفاده می کنید ، باید نحوه ی نگهداری از آن ها را به خوبی بدانید که با فراهم کردن محیط مناسب از نظر آب هوایی و نور ، آن ها را انختاب کنید .

§ برای زیبا تر دیده شدن این گل ها ؛ می توان جهت نگهداری و چیدن آن ها در میان دکوراسیون ، از انواع استندهای پایه ای و نردبانی و .. استفاده نمود .

§ استفاده از گل ها و گیاهان طبیعی در اتاق های خواب می تواند علاوه بر تاثیر در زیبا کردن چیدمان منزل ؛ باعث تهویه ی طبیعی و مطبوع محیط نیز شود .

§ برخی از گیاهان خواص دفع اشعه های مضر را دارند . که استفاده ی از آن ها در اتاق های کار و محیط آشپزخانه به دلیل وجود اشعه های مختلف ، توصیه می شود .

§ سعی کنید گیاهانی را انتخاب نمایید که در برابر شرایط مختلف مقاوم تر باشند و اگر از آن ها در محیط های آپارتمانی در چیدمان منزل استفاده می کنید انتخاب کاکتوس ها به دلیل حساس نبودن به شرایط نور ؛ بهترین گزینه خواهد بود .


ن : معین
ت : سه شنبه 23 مرداد 1397

اهمیت پرده در چیدمان منزل :

همه ی ما به خوبی می دانیم که تمامی جزییات است که کلیت فضا را به وجود می اورد و بر اساس آن ما می توانیم نظر بدهیم که چه چیدمانی مناسب و یا نامناسب می باشد .

چیدمان منزل در مقوله ی انتخاب پرده ، این مهم را برای ما به دنبال دارد که قبل از انتخاب هر پرده با هر جنس و ابعادی ؛ ابتدا هدف خودمان را از استفاده ی از پرده مشخص نماییم .

به بیان ساده تر ، عمده ترین کاربرد برای پرده را ایجاد حریم ها – جلوگیری از ورود و خروج سرما و گرما و نور – ایجاد دکور و ... می دانند . بنابراین ما قبل از این که از این عامل مهم در چیدمان منزل استفاده نماییم ؛ بایستی هدف از کاربرد پرده را معین کرده و متناسب با آن رنگ و پارجه ی آن ها را انتخاب نماییم .

نکاتی در رابطه با استفاده از پرده در چیدمان منزل :

اگر از پرده برای فضای نشیمن استفاده می کنید ، سعی کنید که رنگ آن را متناسب با فرش ها و یا مبلمان انتخاب کرده و برای پار چه ی آن از پارچه های حریر و توری و در ابعاد بلند استفاده نمایید .

چنان چه پرده را برای اتاق خواب ها استفاده می نمایید ، باید تناسب رنگی با وسیله ها برای آن ها ایجاد کنید که با ست کردن آن ها با بالشتک های تخت ، می توانید این ارتباط و هماهنگی را به درستی ایجاد کنید .

حتی الامکان برای انتخاب پرده آشپزخانه ؛ از انتخاب ابعاد بلند با جنس حریر و توری اجتناب کرده و برای بهتر و باز تر دیده شدن فضا ؛ سعی کنید که پرده دقیقا به ابعاد پنجره باشد .

تناسب انتخاب چوب پرده و یراق هایی که برای نصب آن ها استفاده می شود ، یکی دیگر از عواملی است که رعایت آن بسیار حساس می باشد . چرا که همان گونه که اشاره شد ، مجموعه ی جزییات است که در نهایت به زیباتر شدن محیط کلی و چیدمان منزل ، می انجامد .


ن : معین
ت : سه شنبه 23 مرداد 1397

راه کارهایی برای اولین چیدمان منزل :

برای همهی ما انتقال به محل جدیدی که به عنوان اولین منزلمان شناخته می شود ، ذوق و هیجان خاصی دارد و بنابراین تمام صعی مان بر این است که بتوانیم بهترین دکورها را برای آهن ها ایجاد نماییم تا فضایی چشم نواز را برای خود و افرادی که آن جا را می بینند ، ایجاد کنیم .

برای بهتر شدن هر چه بیشتر این مورد و موفقت در این کار در ادامه ی مطلب ما را همراهی کنید .

نکات اولین چیدمان منزل :

مبلمان را یک جا خریداری نکنید : سعی کنید که خرید مبلمان را به بعد از تکمیل شده خانه واگذار هنمایید . چرا که در این صورت می توانید مبلمانی متناسب با فضاهای خالی انتخاب کرده و نیز در انتخاب رنگ و پارچه ی آن ها هم ؛ دست باز تری دارید .

تمام وسیله ها را از یک جا نخرید : خرید تمام وسیله ها از یک مغازه باعث می شود که به میزان زیادی سلیقه ی فروشنده در انتخاب هایتان دخیل شود و در مرور زمان شما را دچار دلزدگی نماید . برای این که چیدمان منزل دقیقا مطابق با سبک سلیقه ای خودتان باشد ، بهتر است که وسیله ها را از جاها و مغازه های متفاوتی خریداری کنید .

وسایل عمده را ارزان نخرید : افراد زیادی برای صزفه جویی های مالی سعی می کنند که وسایل عمده ای مانند مبلمان را ارزان بخرند . اما ذکر این نکته برای آن ها الزامی است که با این کار و خزید وسیله های بی کیفیت ، چیدمان درستی نخواهند داشت و دکوراسیون منزل آن ها به شدت تحت تاثیر این اجناس ارزان قرار می گیرد .

برای صرفه جویی در هزینه ها ؛ سعی کنید که اقلام کوچکتر را که امکان عوض کردن آن ها در مدت زمان کوتاه وجود دارد ، ارزان تهیه نمایید .

خانه تان را پر از وسیله نکنید : چیدمان اصولی منزل ، درست مانند یک پازل است که برای زیباتر دیده شدن آن باید حوصله به خرج داد و قطعات را به درستی در کنار هم قرار داد . همین امر این نکته را می رساند که ما نمی توانیم قطعات اضافی را در یک پازل جای دهیم . بنابراین برای زیبا تر شدن چیدمان منزلتان ؛ حوصله کنید و در روزهای آـی ؛ مطابق با نیاز و هزینه هایتان ؛ اجناسی را خریداری نمایید که از شلوغ شدن فضا نیز ، پرهیز شود .


ن : معین
ت : سه شنبه 23 مرداد 1397

تاثیر رنگ در چیدمان منزل :

همه ی ما به وضوح این مهم را دریافته ایم که رنگ ها می توانند تاثیر زیادی را بر روی حس ذهنتی و بصری ما داشته باشند و این قدرت را دارند که محیطی بسته و دلگیر و یا شاد و امن را در منزل همای ما ایجاد نمایند .

در زمان فعلی متراژ بسیاری از منازل کاهش یافته است و بنابراین باید در تلاش بود که با استفاده از رنگ های درست و مطابق ودر چیدمان منزل ، این محیط ها را اصطلاحا دلباز تر جلوه دهیم .

در ایام کنونی سبک چیدمان منازل از حالت کلاسیک به سبک مدرن تمایل پیدا کرده است و به همین دلیل قدرت مناور بر روی رنگ وسیله ها نیز بیشتر شده است و می توانیم با دقت در رنگ ها ؛ با صرف هزینه ای کمتر از سبک کلاسی ک ؛ فضایی شیک و مدرن داشته باشیم و جذابیت در دید ایجاد نماییم .

رنگ های اصلی رنگ آبی زرد و قرمز هستند و از ترکیب آن ها می توان بسیاری از رنگ های دیگر را نیز به وجود آورد و آن ها را به صورت ترکیبی و متناسب در دیوارها و چیدمان منازل به کار گرفت.

در ادامه ی مطلب راه کارهای به کار گیری رنگ در چیدمان منازل را بیان می کنیم .

چگونگی استفاده از رنگ در چیدمان منازل :

همان گوتنه که همه ی ما می دانیم . استفاده از رنگ ها با ایجاد تصور ذهنی و عینی برای افراد ، می تواند در بزرگ تر یا کوچکتر به نظر رسیدن فضا و محیطمان تاثیر بسزایی داشته باشد . از این رو شما را با نحوه ی درست انتخاب رنگ در چیدمان منزل آشنا می کنیم .

الگوی تک رنگ : بهترین راه این است که از یک رنگ خاص برای وسیله ها و دیوارها به عنوان تک رنگ بهره ببریم .

ایجاد کنتراست : در حالتی که مایل به استفاده از الگوی تک رنگ نباشیم ؛ بهترین راه ایجاد کنتراست رنگی است . به این معنا که می توان از دو رنگ متضاد در چبیدمان وسیله ها بهره ببریم .

الگوی رنگ های مشابه : افرادی هستند که متمایل به استفاده از طیف رنگی در خانه هایشان می باشند .بنابراین ، این افراد بایستی مثلا در تکمیل رنگ سبز ، از رنگ های زیتونی سدری یشمی و ... نیز استفاده نمایند .


ن : معین
ت : سه شنبه 23 مرداد 1397

چیدمان منزل در اتاق خواب کودک :

افراد بیشترین وقت خود استراحت خود را در اتاق خواب سپری می کنند و به همین دلیل نحوه ی طراحی و چیدمان در این فضای منزل بسیار مهم است . ذرادندن این وقا از سمت دختر خانم ها بسیار بیشتر است و می توان گفت که بخش اعظمی از اوقات آن ها در اتاق هایشان سپری می شود .

بر این اساس بر این شده ایم که نحوه ی چیدمان و طراحی اتاقی را با رنگ صورتی برای کودکان در طی مقاله توضیح دهیم ؛ تا بتوانیم با ایده هایی این محل مهم را پر از حس شادابی و آرامش کنیم .

ایده های چیدمان اتاق با رنگ صورتی :

1. نقاشی دیواری : یکی از راه کارهای مناسب این است که بتوانیم فضایی را برای نقاشی کشیدن بر روی دیوار ها در نظر داشته باشیم . کشیدن طرح هایی از گل و پرنده با ترکیب رنگ صورتی و بنفش می تواند دید جذابی را ایجاد نماید.

2. ترکیب رنگ سفید و صورتی در چیدمان : شما می توانید از وسیله هایی با پس زمینه ی سفید و رنگ غالب صورتی برای خریدن و چیدن وسیله هایی مانند فرش و روتختی میز تحریر استفاده کرده و افزون بر ایجاد جذابیت ؛ فضایی فرح بخش را در اتاق ایجاد کنید .

3. استفاده از رنگ بنفش در کنار صورتی : استفاده از این دو رنگ در کنار یکدیگر می تواند ؛ فضایی خاص را ایجاد کند که ضمن آرامش دادن به محیط ؛ جذابیت دید را در ببینده نیز برانگیزد .

4. استفاده از وسیله های درخشنده : شما می توانید در میان تمامی وسایل ، اقلام کمی از آن ها را مانند کوسن و یا مبل کوچک اتاق را از پار چه هایی که براث هستند انتخاب نمایید و یا با ایجاد نمادهایی مانند تاج و ... بر روی دیوار و سقف ها ؛ زیبایی تحسین برانگیزی را به وجود آورید .


ن : معین
ت : سه شنبه 23 مرداد 1397

نکاتی در چیدمان منزل :

همه ی ما به این که فضایی شاداب و آرامش بخش یرای زندگی داشته یباشیم ، نیازمندیم . شاید در اطرافطان دیده باشید که افرادی با حداقل هزینه و فضاهایی که در اختیار دارند ، دیزاین منزلشان را به گونه ای تعریف می کنند که جذابت داشته باشد .

در طی این مقاله چند راه اثر گذار در جهت چیدمان بهینه و جذاب منزل را برای شما عنوان می نماییم .

نکات کلیدی چیدمان منزل :

استفاده از راهنما برای چیدن : فرد متخصص در این راه می تواد بر اساس تجربیه و دانشی که دارد ، شما را برای چیدمانی بهتر یاری برساند .

ایجاد هماهنگی میان وسیله ها : به این معنا که نمیتوان از چیدن قفسه ی کتاب و صندلی کوچک و یا یک لوستر بزرگ در اتاق ، نتیجه ی مطلوبی گرفت .

تغییر وسایل : حتی الامکان سعی کنید که وسایلتان با یکدیگر هماهنگ باشد و در غیر این صورت از آن ها در فضاهای بزرگ و متراژ های گسترده تر استفاده نمایید .

استفاده از لامپ : سعی کنید که در طراحی کابینت ها از لامپ هایی با نورهای مختلف استفاده نمایید و از این طریق نوجه دید را به آن محل جلب نمایید .

رعایت مقیاس در چجیدن وسیله ها : خریدن وسایلی که در مغازه ها جلبی توجه می کند ؛ لزوما نمی تواند برای منزل شما نیز چنین باشد . چرا که ممکناست مثلا نسبت به فضای در اختیار شما ؛ بسیار کوچکتر و یا بزرگ تر باشد .

وسایل اضافی را حذف کنید : ضرورتی ندارد که تمام فضایتان را پر از وسیله کنید . بلکه چیدن تنها چند قلم وسیله ی با کیفیت مناسب با فضای کاری تان ، جلب توجه بیشتری را ایجاد می نماید .

تنظیم فرش با وسیله ها : بهترین راه این است که میزان پایه های جاویی مبل را بر روی فرش ها قرار دهید و در اتاق خواب نیز فرش کامل پهن نمایید .


ن : معین
ت : سه شنبه 23 مرداد 1397
جهت اطلاع از کد های قالب و ویــــرایش قالب اینجا را کلیک کنید.

.:: کلیک کنید ::.

نام :
وب :
پیام :
4+2=:
 
(بارگزاري مجدد)
خرید بک لینک X
ساخت وبلاگ
جت پرینتر
چاپگر صنعتی
آموزش زبان در کرج
ترازو رادین
ترازو فروشگاهی
ترازو پرینتر دار
ترازو تره بار
مجله اینترنتی سایتک
وان ایکس بت
وان ایکس بت
وان ایکس بت